גינה מקיימת מאפס

קורס להקמת גינת ירק בפתח הבית​

קורס של 8 מפגשים של פעם בשבועיים, בו תוכלו ללמוד כיצד לעבור לאורח חיים מקיים במשק הבית ואיך להקים גינת ירק לתפארת בפתח ביתכם - כל השלבים מתכנון, ייצור קומפוסט, זריעה, חומר דישון, טיפול במזיקים ועוד...

סילבוס הקורס

 • עקרון הערסל – היכרות עם עולם הקיימות, עקרונות הפרמקלצ'ר, תכנון והתבוננות. 
 • אדמה – מבנה האדמה, בניית ערוגות במתודות קלות ושונות.
 • שתלנות וזריעה – תחילת מחזור חיים ראשון, היכרות עם גידולים עונתיים מרכזיים,  שתילה וזריעה.
 • עצמאות מים – משק המים הביתי והגלובלי, השקייה נכונה וחיבור מערכת השקייה.
 • שאריות של החיים –  קומפוסט, הומוס וצמצום פסולת.
 • חברים ומזיקים – צמחי תועלת, דישון וריסוס אורגני, טיפול במזיקים. 
 • רוח, שימור ועתיד – אחזקת גן הירק, זרעי מורשת וייחורים
 • סיכום – Farm To Table

מתחילים ב: 12.3 ימי א' אחת לשבוע 16:00-18:30

נגן וידאו
הקמת גינת ירק מאפס

מה תקבלו בקורס?

מתחילים ב: 12.3 ימי א' אחת לשבוע 16:00-18:30

מבצעים מיוחדים!!

אנשי חינוך, גננים גננות, מורים מורות, מדריכים ומדריכות- אנחנו רוצים אתכם איתנו!

יזמים קהילתיים? פעילים בגינה הקהילתית במגוריכם? אנחנו רוצים אתכם איתנו!

בואו לקחת את העשייה החברתית רמה אחת למעלה.

סטונדטים מכל הארץ מוזמנים להנות ממחיר מיוחד- תנו לעצכם מתנה לשנה הקרובה

משובים מבוגרי הקורס

הגעתי לקורס ללא ידע והיום אני כבר קוטפת ירקות מהערוגה שהקמנו בגינה. הגשמתי רעיונות מקיימים שהיו לי בראש אך אף פעם לא יישמתי עד הסוף - כמו לשים לב יותר לזבל שאנחנו מייצרים בבית, להתחיל קומפוסט, חיסכון במים, המעטת ריסוס. זכיתי בגינה שפורחת ומפתיעה כל החורף והעולם זכה בעוד שטח לא מרוסס. בניתי ערוגה, שתלתי, הכנתי קומפוסט, הקמתי מערכת השקיה, הגשמתי חלום קטן שהיה לי. למרות שהכל מאוד ראשוני ויש לי עוד הרבה מה ללמוד, אני מרגישה שהקורס כן עזר לי להתחיל לקיים אורח חיים שאני מבקשת עבורי ועבור המשפחה שלי, וכמובן עבור הטבע והעולם. אהבתי את המקום שניתן גם ל"חוסר הצלחה", זה בסדר שלא הכל עובד. את הבקשה לשבת ולהתבונן. אין אווירה של עשייה לחוצה או הגעה מיידית לתוצאה וזה הופך את הכל לכיף. הקורס לגמרי פונה לאנשים ללא ידע כלל, כמו שאני הגעתי, וזה דבר שחשוב להדגיש אותו לאנשים חסרי ניסיון שאולי חוששים להגיע.
ענת חלוואה
ענת חלאווה
בוגרת קורס סתיו ב' 2020
לקורס של איתי הגעתי עם אפס ניסיון בגינון ומעולם לא התעסקתי לפני בגידולים ביתיים. האמת , הייתי בטוח שזה תחום דיי מסורבל שדורש הרבה ידע וניסיון עד שאראה מזה תוצאות. אני חושב שמה שהפתיע אותי הכי הרבה הייתה בעיקר הפשטות של העניין. בקורס עם איתי למדנו תוך כמה מפגשים את כל התהליך שהפך מאוד ריאלי עבורי. הכנו את הקרקע , סידרנו את הערוגות , זרענו , שתלנו , השקינו ובסופו של דבר זכינו לאכול מהגינה עצמה. בחיים לא חשבתי שזה יכול להיות כזה פשוט. משם המשכתי גם לשתול בערוגה הביתית שלי ובדיוק לפני כמה ימים יצאו משם עגבניות שרי , פלפלים קטנים וקישוא אחד עצום. אין ספק שאיתי יודע את התחום. הוא סוג של אנציקלופדיה של עולם הפרמקלצ׳ר והיה מאוד כיף לעבור איתו את התהליך. הרגשתי שיש עם מי לדבר בכל שלב. ההסברים היו ממוקדים וברורים ואם מישהו כמוני הצליח לגדל משהו , אני מאמין שכל אחד יכול״
אמיר פרידמן
אמיר פרידמן
מורה לגיטרה ומוזיקאי בוגר קורס פיילוט 2020
רוצה לפרגן לאיתי שבזכותו הגשמתי חלום, אחרי 7 שנים של עוגמת נפש, הנה הנה הנה יש לי ערוגת ירקות מקיימת ומעבר לזה יש לי הרבה תובנות חדשות על קיימות - פרמקלצ׳ר. על בזבוז וחסכון באנרגיה עבורי, על שינויים קטנים שאני יכולה לעשות כדי לחסוך קצת לכדור. גינה מקיימת מאפס קורס שמבחינתי הוא mind blowing. איתי שופע בידע ומעביר אותו הלאה בקלילות ובחן.
גלי שפירא
גלי שפירא
אם ל-2 בוגרת קורס סתיו א' 2020
איתי מדריך מסור ומקצוען, שמעביר את הידע והניסיון שלו בנועם והכי חשוב בצורה כייפית.אחרי כמה מפגשים כבר היתה לי ערוגה בגינה ובאמת הבנתי מהשורש איך ומה צריך לעשות כדי שהיא תפרח.אלו מפגשים מענינים וחברתיים שממש חיכיתי ללכת ולהתחבר לאדמה דרכם.מומלצ לכל מי שרוצה להעמיק את דרכו בעולם הפרמקולצ׳ר שזה גידול תחזוק ודרך חיים.אינני מרבה ללכת לקורסים אבל זה באמת היה יחודי.שווהֿ
טל אלקלאי
טל אלקלאי
צלם ועורך, בוגר קורס גינה מקיימת
The helped me immensely in my new home. I never ever thought I could be capable to build my own irrigation system, which I am planning now. The bed I made is now a part of my life, I check ok it daily and gave me not only a new hobby, but a connection to my new home and land.

How to plant the bed! How to take care of the bed, prevent pests. How to make the irrigation system. How to plant seeds. Simple economical sustainable ways to do all the above.
אריאל וקסלר
אריאל וקסלר
אשת היי טק בוגרת קורס סתיו ב' 2020

כבר נרשמת?

הקורס מיועד לאלו שמעוניינים לצלול לתוך עולם מעניין ועמוק של גידול מזון וחיים מקיימים. הקורס מתאים גם לאלו שמעוניינים להכיר שיטות חדשות להקמת ערוגות או להתחיל לחיות חיים מקיימים ובריאים יותר. אין צורך בידע קודם או בכושר פיזי כלשהו. כל אחד יכול. (במידה והמחיר מהווה אתגר מלהירשם צרו קשר ונשוחח).

קורס פרונטלי

הרשמה מוקדמת עד 31.1
ש"ח 2190 אפשרות לשלם ב-4 תשלומים.
 • + מדריך כתוב עם כל החומר הנלמד.
 • + מארז שתילי ירקות העונה.
 • + דשן אורגני בייצור בייתי.

קורס פרונטלי

הרשמה מאוחרת
ש"ח 2390 אפשרות לשלם ב-4 תשלומים.
 • + מדריך כתוב עם כל החומר הנלמד.
 • + מארז שתילי ירקות העונה.
 • + דשן אורגני בייצור בייתי.

קורס פרונטלי

הרשמה לזוג
ש"ח 3580 אפשרות לשלם ב-4 תשלומים.
 • + מדריך כתוב עם כל החומר הנלמד.
 • + מארז שתילי ירקות העונה.
 • + דשן אורגני בייצור בייתי.

שאלות ותשובות

כל מפגש אורכו כשעתיים וחצי וישלב למידה תיאורתית ועשייה.

כן. במידה והכל התפתח כמו שצריך אמור להיות יבול ראשון אפילו לפני סיום הקורס.

אין מה לדאוג. חלק מהמטרות של הקורס הוא למידה של אורח חיים מקיים וכחלק מזה נלמד שיטות עבודה עם מינימום השקעה.

כן, יהיו הוצאות של חומרים וציוד לגינה הפרטית מעבר למגוון חומרי עזר שתקבלו במהלך הקורס. מלבד זאת, הכל תלוי במה תחליטו לרכוש ומה להשיג בדרכים מקיימות.

 כן. חלק מבוגרי הקורס הם גננים חובבנים שגידלו בעבר לא מעט ועדיין יצאו מהקורס עם הרבה ידע חדש במגוון נושאים.

כן. הקורס מיועד בעיקר לאנשים שמעולם לא התנסו בעבודה מסוג זה.

בהחלט! הקורס פונה גם לאנשים ללא חלקת אדמה כך שיוכלו לגדל ירקות ולחיות אורח חיים מקיים גם בעיר. במידה ויש לך חלקת אדמה המינימום הדרוש הוא חלקה של 1 מטר אורך * 2 מטר רוחב.

 המינימום הדרוש הוא חלקה של 1 מטר אורך * 2 מטר רוחב.

הקורס שופע בידע תיאורטי ולכן פחות מתאים לילדים.

לא. הקורס מיועד אך ורק לגינות ירק ביתיות ולצורך משק בית אישי.

 אנחנו נדבר על המערכת האקולוגית השלמה שבה העצים משחקים תפקיד אבל בקורס זה לא נעסוק בטיפול, גידול וגיזום עצים.

מדיניות ביטולים:
– הצרכן זכאי לבטל את העסקה עד 14 יום מיום ביצוע העסקה או מיום קבלת טופס הגילוי.
– דמי ביטול: 100 ש"ח
– אין המדיניות תקפה לגבי מקדמה להבטחת מקום בקורסים.

אודות אַדְמָתִי - מרכז הדרכה לגינון מקיים

מרכז "אדמתי" נולד במרץ 2020 אל תוך עידן הקורונה. המרכז הוקם על ידי איתי שסטצקי - גנן, איש פרמקלצ'ר ומנחה סדנאות וקורסים לאקולוגיה וקיימות.
הדרך של "אדמתי" התחילה מפוסט בפייסבוק ששאל: מי רוצה ללמוד להקים גינת ירק מקיימת מאפס ? התגובות לא הפסיקו להגיע וכך נוצר לו הקורס הפרונטלי הראשון להקמת גינת ירק במושב עופר. מאז נפתחו עוד מספר קורסים, הוכשרו מעל 70 גננים צעירים והוקמו כ20 גינות חדשות ברחבי מהמרכז ועד הצפון! המרכז כיום ממשיך ללמד קיימות בפלטפורמות שונות - בין היתר בהרצאות בזום, ייעוץ אישי ושיתופי פעולה עם גננים וקואפרטיביים שונים בחוף הכרמל.

איתי שסטצקי

גנן אקולוגי ומנחה קבוצות בהכשרתו. מנהל מרכז "אדמתי" מרצה, מלמד, מייעץ ומנחה לקיימות מעשית לקבוצות, ארגונים ויחידים, מנהל מקצועי עמותת ונטעת. מתפעל קומפוסט קהילתי וקואפרטיב ירקות אורגניים מגינת הבית. מתגורר במושב עופר עם רומי זוגתו, 8 תרנגולות וכלבה אחת. לשעבר רכז מרחבים אקולוגיים ותכנית אקו-ישראל ב"חווה ואדם".

מתלבטים? יש לכם שאלות?

אשמח מאוד לדבר איתכם, אני זמין לכל שאלה.